Inga Raitar kandideerib Riigikokku Roheliste nimekirjas

Inga Raitar oma Facebooki lehel: “Niisiis, tõehetk on käes. Jah, ma kandideerin. Ainult et mitte “rohelisena” vaid Roheliste nimekirjas.

Roheliste pakkumise nende nimekirjas kandideerida võtsin vastu kahel põhjusel. Meie maailmavaated on väga sarnased, nad soovivad sama siiralt maailma paremaks muuta kui ma ise. Ma ei näe põhjust, miks ma peaks raiskama oma energiat uue erakonna loomiseks selle pärast, et kaitsta lihtsaid ja inimlikke väärtusi: puhas keskkond, tugev kogukond ja jätkusuutlik majandus.

 Kui minult küsivad lihtsad Lõuna-Eesti inimesed, et kelle poolt mul üldse valida on, sääl ju kõik vaid oma kasu pääl väljas, siis võiks ju anda võimaluse uutele inimestele tuua uut värsket jõudu Riigikokku. Enne kui me ise oma mõtteviisi ei muuda ei muutugi miski. Aga jah, minu jaoks pole Riigikokku saamine elueesmärk, ma teen seda, mida suudan ja oskan, andes oma parima. Maailm otsustab, kas anda mule võimalus reaalsust reaalselt muuta või mitte 🙂

Tegelikult on mulle juba aastaid enne igat valimisringi pea kõik olemasolevad erakonnad ettepaneku teinud nende hulka astuda ja nende nimekirjas kandideerida. Olen alati vastanud eitavalt, sest imagoloogi ja meediaeksperdina saan väga hästi aru, et tegelikult tahavad nad minu poliitmängudest rikkumata mainet ja nime. Need, kelle sooviks on vaid iga hinna eest võimul püsida, ei vaja minu nägemust Eesti tulevikust või mu põhimõtteid, kuidas olemasolevat paremaks muuta.

Esmakordselt otsustasin vastata kandideerimisettepanekule jaatavalt, sest Roheliste nimekirjas kandideerimiseks ei nõutud minult erakonna liikmeks astumist. Riigikogus aga saan olulisi asju, millega nagunii vabatahtlikult edasi tegelen, reaalselt muuta. Seista kohaliku kogukonna õiguste, meie suurima rikkuse – puhta elukeskkonna – püsimise ja jätkusuutliku majanduse põhimõtete eest.

Inga Raitar on eesti ajakirjanik ja kirjanik, kirjastuse Legend asutaja ning imago- ja suhtekorraldusettevõtte OÜ I.R.A. omanik