Võru-, Valga- ja Põlvamaa

 

kandidaadid

Kaspar Kurve | nr 275

Antsla vallavolikogu liige ning kultuurikeskuse direktor, loe lähemalt

Mind sütitab mitteformaalne haridus ja õuesõpe. Seisan heade keskkondade eest ja usun, et taastav ja mahe tootmine on hea nii meile kui ka loodusele. Usun, et kui liigume ühiskonnast tarkadeks tootjateks tarbimisühiskonna asemel, saavutame rikkuse. Inimeste vabadus otsustada ja valida on minu jaoks olulised poliitikakujundamisel.

Kaia Solnik | nr 276

Eestimaa Roheliste Tartu linna piirkonna koordinaator. Bioloog, õpetaja, aianduse ja ringmajanduse entusiast. , loe lähemalt

Ei taha, ei saa sind jätta, Võrumaa!

Nagu omal ajal laul Virumaast, laieneb ka see tervele Eestimaale. Haav, mida tahetakse lüüa Võrumaasse Nursipalu polügooni hiiglasliku laienemisega, seda valu tunneb üht- või teistviisi kogu Eestimaa. Ja –  võru keelest peab saama keel ja võrokõsõst põlisrahvas!”

Margus Konnula | nr 277

Kirjanik ja tõlkija (Contra), loe lähemalt

”Olen otsustanud kandideerida Riigikokku, et aidata muuta Eestit paremaks kohaks elamiseks. Olen elanud ja töötanud  Kagu-Eesti  piirkonnas mitmeid aastat ning olen selles kogukonnas teinud palju tööd selleks, et parandada elukeskkonda ja aidata. Seetõttu olen otsustanud oma kogukonnale midagi tagasi anda ja pakkuda oma abi selleks, et parandada meie piirkonna elukeskkonda ja elatustaset. Minu põhilised seisukohad hõlmavad hariduse parandamist, et aidata kogukonnal kasvada ja paremini toime tulla. Samuti tahaksin aidata inimestel leida kulutamiseks ja säästmiseks paremaid võimalusi ning pöörata erilist tähelepanu noortele ja nende vajadustele.”

Urmas Heinaste | nr 278

Tartu Herbert Masingu Kool, haridustehnoloog, loe lähemalt

Puidu väärindamata eksport peab vähenema.

”Hetkel eksporditakse Euroopa Liidu toetuste mõjul palju puitu Eestist pelleti ja hakkepuidu kujul välja.

Seda põletatakse üle Euroopa elektriks samal ajal kui kõrge nõudluse tõttu on Eestis küttepuude hind kohalikule kütjale kallis. See pole tulus väärindamine vaid riigile olulise ressursi odavalt mahamüümine.

Seadlusandlus peab eelistama kohalikku puidu Eestis  kasutamist, olgu see siis külma talve üleelamiseks(energiajulgeolek) või korralikuks väärindamiseks(töökohad).”

 

Kaia Konsap | nr 279

Omis OÜ, lektor. Kliimaaktivist, loe lähemalt

Kullar Lubi | nr 280

Ettevõtja, maastikuehitaja

Hanna-Maria Randma | nr 281

Suunamudija, ema