Roheliste liikmed Helina Tilk ja Janek Jõgisaar kohtusid Tallinna Linnavara osakonna peaspetsialisti Harri Välja, Keskkonnaameti Loodushoiutööde büroo spetsialisti Roman Zuzjonoki ja Eestimaa Looduse Fondi nahkhiireuurija Lauri Lutsariga. Kohtumise eestvedajaks oli Gilleke Kopamees Tallinna Looduskoostöökojast.

Bastioni mägi on loodusega kooskõlas roheala, käigud on koduks talvituvatele nahkhiirtele. Siin elavad putukad, linnud, jänesed, siilid, oravad, nirgid. Suvel kuuleb laulvaid ööbikuid. 

“Varasemalt on seal avastatud ka haruldane veelendlane ja sinine tigu. Laes võib märgata ka väikese kanamuna suuruseid üliharuldase koopaämbliku kookoneid.” märkis Hannes Liitmäe.

Keset inimasustust on selline liigirikas ala omamoodi fenomen ja kujutab endast olulist ala Tallinna Rohekoridoris. Linnal on ilus plaan rajada loodusele sidus koridor, et säilitada taimedele, putukatele, lindudele ja loomadele võimalus liikuda ohutult läbi linna.

Kahjuks ei tea linnaplaneerijate üks käsi, mida teine teeb. Bastioni müüride rekonstrueerimise käigus sai hävitatud palju vanu väärikaid puid, pesitsuspõõsaid ja ajalooline müüritis. Pinnas, mida haljastuses kasutati, ei ole loodussõbralik. Bastioni tööd ei ole lõpetatud.

“Tallinna loodushuviliste kodanike soov on peatada ehitustööd, et muuta projekti. Laua taha peab kutsuma keskkonnaspetsialistid ja kohalikud elanikud.” rõhutas Gilleke Kopamees.

“Kuigi Tallinn on saanud rohepealinnaks, siis avaliku ruumi ja rohealade planeerimisel välditakse endiselt kodanike sisulist kaasamist.” lisas Helina Tilk.

Tallinna ümbruse rohealade vööndi skeem näeb ette, et Skoone Bastion on selle loogiline jätk koos vanalinna ümbritsevate parkidega. Rohekoridor on plaanitud kulgema Stroomi rannast läbi Putukaväila ja vanalinna parkide Kadriorgu ning edasi Maarjamäe klindi ja Pirita jõe maastikukaitseala piirkonda.

Piirkonna elanikud on huvitatud mitmekesise loodusliku keskkonna säilimisest piirkonnas ja ootavad linnajuhtidelt selleks otsustavaid samme.