Euroopa Parlamendi valimised 2024

Kaia Konsap - 175

Minu nimi on Kaia Konsap. Olen keskkonnakaitseliikumise Fridays For Future Eesti aktivist, metsakaitsja ja tarkavarakoolitaja. Esindan noori keskkonnaministeeriumi juurde loodud nõuandvas kogus – Noorte Keskkonnanõukogus (NKN). Hetkel on sellest ministeeriumist saanud kliimaministeerium ja töötame NKNis selle nimel, et noorte hääl oleks kliimaseaduse koostamisel kuuldud ja arvestatud.

Mulle oluliseks teemaks on elurikas loodus, selline, mis annab meile hüvesid, nagu toit, tormikaitse, puhas õhk ja joogivesi tasuta. Soovin, et ka järgmised põlvkonnad saaksid kogeda vähemalt samasuguste loodushüvedega loodust, nagu mina olen saanud.

Euroopa Parlamendis tegutsedes lähtun põhimõttest, et loodusliku mitmekesisuse kaitse on kliimakaitse. Aitab süsiniku tunnelnägemisest ja meie kodumetsi hävitavast rohepesust! Elurikkuse kriisi ja kliimakriisi lahendamist ei saa hoida poliitikate koostamisel üksteisest lahus ega lahendada ainult paberi peal.

Kandideerin, sest just praegune aeg on otsustav meie looduse tuleviku vaates ja Euroopa Liidu poliitikatel on sellele oluline mõju. Soovin säilitada Eestis väärtusi, mida hiljem enam taastada ei saa või kaasneb sellega suur ühiskondlik kulu.

Milleks loodust hiljem taastada kui võiks hoida!