Euroopa Parlamendi valimised 2024

Rasmus Lahtvee - 112

Minu nimi on Rasmus Lahtvee. Olen isa ja abikaasa, Erakond Eestimaa Rohelised asutaja ja asejuht. Olen oma haridusteel uurinud loodusteadusi ja IT-valdkonda ning praegu õpin Tallinna Ülikoolis liiklusohutuse erialal. Tööalaselt olen liikunud läbi IT-valdkonna eraettevõtlusest kuni riigiasutusteni. Sealjuures töötasin aastaid tsiviil-sõjalise koostöö spetsialistina Kaitseliidu peastaabis. Vabatahtlikuna olen peamiselt panustanud abipolitseiniku, kaitseliitlase ja noorte ning täiskasvanute koolitajana.

Minu kirg on Eesti julgeolek ja seda kõige laiemas mõistes. Südame panevad ühtmoodi põksuma nii keskkonnakaitse, inimeste toimetuleku, energiajulgeoleku kui ka riigikaitse teemad.

Euroopa Parlamendis teen kõik selleks, et Eesti säilitaks oma unikaalsuse, aga muudaks selle keskkonnainnovatsiooni eestvedajana meie majanduse veduriks. See tagab meile puhta vee, õhu ja mulla – tervema elu, ja piisavalt taskukohast energiat heaks eluks nii meile kui meie lastele. Läbi tugevate liitlassuhete hoiame oma armsat kodumaad turvalise ja mõjukana.

Me ei tohi oma järeltulijate arvelt võlgu elada, sest meil on ainult üks ühine planeet Maa!

Lõpetame juba selle rohepesu!