Rohelised lähevad eelolevatele valimistele vastu täispika nimekirja, prioriteetidele keskenduva lühiprogrammi ja sõnumiga Euroopast, kellest peab saama kõigi inimeste ühendus ilma üleoleva patroneerimiseta.!

Roheliste volikogu kinnitas laupäeval nimekirja järgmises koosseisus:

Esinumbrina astuvad valimistel ülesse Evelyn Sepp ja Rasmus Lahtvee, samuti volikogu juhid Olev-Andres Tinn ja Riin Ehin. Kandidaadid on seotud erinevate piirkondadega üle Eesti – esindatud on pealinna kõrval nii Lääne- kui Ida-Virumaa, Tartu kui ka Kagu-Eesti.

Lisaks leiab Roheliste nimekirjast ka kaks noort tulevikutegijat – erakonna asejuhi, noore kliimateadlase, Alina Lerner-Vilu ja keskonnaaktivist Kaia Konsapi.

Valimisnimekiri kinnitati järgmise järjestusega:

  1. Evelyn Sepp
  2. Rasmus Lahtvee
  3. Alina Lerner-Vilu
  4. Olev-Andres Tinn
  5. Riin Ehin
  6. Kaia Konsap
  7. Liina Freivald
  8. Tuula Raidna
  9. Marko Kaasik

Erakonna kaasjuhi sõnul kannavad Roheliste kampaaniat sõnumid inimeste, julgeoleku ja keskkonna omavahelisest lahutamatust seosest.

Iga keti tugevuse määrab tema nõrgim lüli.

Majandus ei ole maksud ning looduse ja elurikkuse kaitse meelelahutus. Peame investeerima nii inimestesse, keskkonda kui julgeolekusse ja seadma eesmärke strateegiliselt.

Võrdsed võimalused ei tohi olla loosung, sisutühi privileeg, vaid investeering.

Nii nagu Euroopa ei tohi muutuda eliidi klubiks, ei tohi ka Euroopa poliitikast inimesi eemale tõrjuda ega pidada end teistest paremaks. Ülbus maksab kätte!

Tallinnas ei ela tublimad inimesed kui Võrus. Toompeal ei ole inimesed targemad kui Toomemäel jne. Suurem sissetulek ei tee kedagi paremaks inimeseks, ega anna talle eelisõigusi ühiskonnaelus kaasa rääkimisel.

Evelyn Sepp
Erakond Eestimaa Rohelised kaasjuht

+372 5106205